Sauna Infrared (podczerwień)

Dlaczego dany Podczerwony System Termiczny jest taki unikalny?

Wykorzystuje on energię promieniowania do bezpośredniego penetrowania tkanek ciała do głębokości ponad 4 cm. Jego wydajność energetyczna jest dostosowana tak ściśle do własnej energii promieniowania ciała, że nasze ciała absorbują blisko 93% fal podczerwonych, które osiągają naszą skórę.

 

Konwencjonalna sauna musi polegać wyłącznie na pośrednich sposobach ogrzewania:

Obejrzyj zrealizowane przez nas Sauny

 

 

Po pierwsze, na konwencjonalnych (prądy powietrza), i następnie na przewodzeniu (bezpośredni kontakt gorącego powietrza ze skórą) w celu wytwarzania swojego efektu ogrzewającego na nas. W Podczerwonym Systemie Termicznym mniej niż 20% energii podczerwonej ogrzewa powietrze, pozostawiając ponad 80% dostępne do bezpośredniego przekształcenia się w ciepło w naszych ciałach. W ten sposób, system oparty na promieniowaniu podczerwonym może ogrzać użytkownika do dużo większej głębokości i dużo bardziej skutecznie niż sauna konwencjonalna, jako że jego wydajność energetyczna jest przede wszystkim wykorzystywana do przekształcania energii bezpośrednio na ciepło w nas, nie zaś do wytwarzania nadmiernie ciepłego powietrza, które następnie tylko powierzchniowo ogrzewa skórę. Ta zasadnicza różnica wyjaśnia wiele bezprecedensowych korzyści dostępnych poprzez Podczerwony System Termiczny, które nie są możliwe do osiągnięcia przy korzystaniu z konwencjonalnej sauny.

Energia podczerwona zastosowana w tych systemach termicznych może wywoływać do 2-3 razy większą objętość potu, niż w saunie z gorącym powietrzem, przy działaniu w znacznie niższej temperaturze powietrza w zakresie 30 do 50 C w porównaniu z 50 do 100 C w saunach konwencjonalnych.

Niższy zakres ciepła jest bezpieczniejszy dla tych osób, które niepokoją się o czynniki ryzyka dla układu sercowo-naczyniowego, na który ujemny wpływ mogą mieć wyższe temperatury, spotykane w saunach wysokotemperaturowych starego stylu.

Podporządkowując się zasadom korzystania z sauny, osiągniemy: relaks psychiczny, odprężenie ciała, głębokie oczyszczenie porów skóry, wydalenie z organizmu toksyn, rozszerzenie naczyń krwionośnych, wentylację płuc, zwiększenie odporności organizmu.

Niemieccy badacze zgłosili korzystny wpływ długotrwałej ekspozycji całego ciała na podczerwień w dwóch grupach pacjentów z nadciśnieniem, których badali w 1989 roku, włączając 24-godzinny wzrost przepływu krwi obwodowej i spadek wysokiego ciśnienia krwi. Również wyraźnie przyjemniej jest oddychać powietrzem o 50-70 C chłodniejszym niż w saunie. Ze względu na „przyjazny użytkownikowi” charakter, ludzie w sposób oczywisty wolą używać Systemów Termicznych i będą to kontynuowali na regularnych zasadach ze względu na łatwość oddychania dużo chłodniejszym powietrzem, i jednoczesne odczuwanie wybranego przez siebie ciepła, oraz ze względu na wyjątkowo dobre samopoczucie zgłaszane przez użytkowników, jako efekt wynikowy.

Systemy te mogą być używane nawet przy całkowicie otwartych drzwiach, jeśli jedynym wymaganym efektem ma być penetracja podczerwienią, lub jeśli wymagany jest bardzo chłodny zabieg bez pocenia się, jako rozgrzewka przed aktywnością fizyczną, w pełnej odzieży. Takie podejście może być wymagane przy rozgrzewce przed rozciąganiem się, pracą na zewnątrz, biegiem lub wyjściem na niską temperaturę.

  • Systemy podczerwone infrared są łatwiejsze i wygodniejsze do użycia niż tradycyjne sauny. Sauny z gorącym powietrzem wymagają długiego czasy nagrzewania – do 30-90 minut, co czyni je dużo mniej praktycznymi niż nowoczesne Podczerwone Systemy Termiczne, które rozgrzewają się w jedynie 5-10 minut od temperatury pokojowej.
  • Są zwarte i wygodne do stosowania w warunkach domowych.
  • Znacznie niższe koszty obsługi, powodują, że Podczerwony System Termiczny jest bardziej atrakcyjny niż zwykła sauna. 20-minutowa sesja, obejmująca 10-minutową rozgrzewkę w Saunie Podczerwonej kosztuje ok. 30 groszy (elektryczność).

Dla porównania, sesja w całkowicie rozgrzanej saunie tradycyjnej kosztuje ok. 2, 50 do 4 zł. Codzienne użycie Podczerwonego Systemu Termicznego zwiększy Państwa rachunek za elektryczność o jedynie ok. 9 zł miesięcznie w porównaniu do 75 – 120 zł miesięcznie w przypadku sauny konwencjonalnej, jeśli każda z nich używana jest przez 20 minut po rozgrzaniu.

Dane Podczerwone Systemy Termiczne dają Państwu te same doświadczenia z promieniowaniem podczerwonym, co w tradycyjnych łaźniach wigwamowych Indian Amerykańskich, pozwalając na korzystanie z nich w dużo wygodniejszy i łatwiejszy sposób, w intymnej prywatności swojego domu. Zalety oczyszczające, które zawsze przypisywane są tradycyjnym łaźniom parowym, są obecnie dostępne do codziennego oczyszczania bez czasochłonnego i nadmiernie pracochłonnego procesu ustawiania, którego wymaga zwykła sauna.

Obejrzyj zrealizowane przez nas Sauny